Latvijas Tālrunis piedalās Baltijas pirmajās Domēnu dienās


No 19. līdz 20. aprīlim Rīgā noritēja pirmais īpaši Baltijas valstu domēnu nozarei veltītais pasākums – Baltijas Domēnu dienas (Baltic Domain Days). Lai iepazītos ar Baltijas valstu pieredzi un nozares aktualitātēm, pasākumā piedalījās arī Latvijas Tālruņa domēnu reģistratūra „Business Media”.

Konferencē tika aplūkotas tādas tēmas kā domēna vārdu atslēgšana, bloķēšana, kibernoziegumi un intelektuālā īpašuma tiesības Baltijas valstīs. Īpaša uzmanība tika pievērsta Vispārējai datu aizsardzības regulai, kas stājas spēkā maijā, ieviešot būtiskas korekcijas domēnu reģistratūru darbā. Pasākuma dalībniekiem bija unikāla iespēja vērot starptautisku nozares līderu uzstāšanos, iegūt vērtīgas zināšanas, kā arī satikt jaunus sadarbības partnerus. Šeit vienkopus pulcējas Baltijas domēnu reģistru uzturētāji (.LV, .LT, .EE, .EU), reģistratūras un citi domēna vārdu un to piesaistīto pakalpojumu sniedzēji. Tāpat pasākuma ietvaros tika atzīmēta Latvijas nacionālā augstākā līmeņa domēna .LV 25. dzimšanas diena. Konference tika organizēta sadarbībā ar Interneta vārdu un numuru piešķiršanas korporāciju (ICANN). 

2017. gadā Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa (NIC) (augstākā līmeņa domēna .lv reģistra uzturētājs) piešķīra Latvijas Tālruņa domēnu reģistratūrai „Business Media” īpašu titulu – „RegiSTAR”.
Tituls tiek piešķirts, ņemot vērā tādus faktorus kā domēna vārdu portfeļa izaugsmes rādītājs, klientu apmierinātība, kā arī savstarpējā sadarbība.


Foto: Latvijas Tālrunis un publicitātes foto.