Klajā nācis "Latvijas biznesa gada pārskats 2017"


Izdots "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA veidotais "Latvijas biznesa gada pārskats 2017" – aptverošākais Latvijas uzņēmumu un nozaru darbības rezultātu izvērtējums par aizvadīto gadu.

„Latvijas biznesa gada pārskats 2017” nepretendē uz Latvijas ekonomikas analīzi kopumā – to noteikti labāk veic citas institūcijas Rīgā un Briselē. Mūsu uzdevums ir ļaut uzņēmumu vadītājiem ieskatīties dziļāk ne tikai nozaru, bet atsevišķu uzņēmumu līmenī, ieraudzīt praktiski izmantojamu informāciju, mācīties no līderiem un labāk saskatīt savas iespējas.


Esam izvērtējuši vairāk nekā 21 tūkstoti uzņēmumu, kuru gada apgrozījums pārsniedzis 145 tūkstošus eiro, un apkopojuši TOP uzņēmumus nozarēs un reģionos. Kopā ar sadarbības partneriem esam analizējuši gaidāmo nodokļu reformu un iespējamo ekonomikas pārkaršanu, pētījuši demogrāfisko situāciju un labklājību Latvijā, snieguši pārskatu par ārvalstu investoru aktivitātēm un plāniem. Izdevumā tāpat atrodami nozaru ekspertu secinājumi par aizvadīto gadu un pašreizējo situāciju nozarē, kā arī iespējamās tendences un prognozes nākotnei. 


Izaugsmes līderis pēc aktuālajiem gada pārskatiem pērn bijusi rūpniecība. Sekmīgi atrisinot tirgus paplašināšanās un eksporta izaicinājumus, nozares pārstāvjiem izdevies kāpināt apgrozījumu par 66%.


Izteikts pieaugums medicīnas un IT nozarēs demonstrē to, ka Latvijā ir spējas un potenciāls attīstīt augsti tehnoloģiskas jomas Eiropas un pasaules līmenī.
Gan skaitļos, gan uzņēmumu līderu viedokļos ir redzams tas pats, kas citur pasaulē – izpratne par to, ka katra uzņēmuma stabilitāti un perspektīvu nosaka nevis atsevišķu valstu ekonomikas rādītāji, bet spēja efektīvi risināt tipiskus ikdienas izaicinājumus – piesaistīt kvalificētus speciālistus, celt produktivitāti, attīstīt jaunus produktus un apgūt līdz šim neierastus tirgus. Ikvienā nozarē darbojas patiesība, kuru var mācīties no daudziem veiksmīgiem uzņēmumiem – ja nepatīk sava darbības joma, tad pārdefinē, paplašini vai pārej uz citu.


„Latvijas biznesa gada pārskats 2017” sniegs Jums ne tikai iespēju iedvesmoties, aplūkojot līderu rezultātus, bet arī praktiskus rīkus ikdienai:
Drukātais izdevums ir tikai ievads un apkopojums – īstais saturs slēpjas elektroniskajā versijā, kur savā firmas.lv kontā atradīsiet PDF reportus, interaktīvus analīzes grafus un izvērstus uzņēmumu sarakstus, kuri pretendē uz tirgus analīzi atsevišķās nozarēs.


No oktobra firmas.lv klientiem ir pieejami jaudīgi un modernizēti instrumenti, kuri ļauj pilnībā izmantot uzņēmuma reģistra oficiālos datus kombinācijā ar faktiskajiem zl.lv datiem – analītikas komplekts, monitoringa paka, uzlabota vizualizācijas vide uzņēmumu amatpersonu un dalībnieku saistību analīzei.


Šobrīd varam iepriecināt eksportētājus un piedāvāt jaunu līmeni datu kvalitātei ārpus Latvijas – firmas.lv pārstāv starptautisko datubāzi kompass.com, kura nenoliedzami ir Eiropas spēcīgākā B2B datubāze ar ļoti detalizētiem datiem par uzņēmumiem.

Pētījuma elektronisko versiju iespējams apskatīt un lejupielādēt firmas.lv mājaslapā.

Veiksmīgu gada pēdējo ceturksni vēlot,

Aigars Lazdāns
Firmas.lv un Latvijas Tālrunis valdes priekšsēdētājs