Google Maps Local Guides līmeņu skaits tiek dubultots

Autors: Ingus Rubenis


Visiem tiem 30 miljoniem cilvēku, kas aktīvi lieto Google Maps un ik dienas sniedz ziņas par iestādēm, uzņēmumiem un citām publiskām vietām savā tuvākajā apkārtnē, šī droši vien ir nedēļas svarīgākā ziņa. Ja līdz piektajam līmenim viss saglabāsies apmēram tāpat, kā līdz šim, tad augstāk uzrāpties jau būs krietni grūtāk. Piemēram, sestā līmeņa sasniegšanai nepieciešami 1500 punkti, bet desmitā – visi 100 tūkstoši.

Daļu lietotāju tas droši vien atturēs pievienoties šim globālajam projektam, taču daudziem citiem grūtāk sasniedzami mērķi drīzāk būs papildu stimuls darboties vēl vairāk. Var saprast, ka Google vēlas motivēt un atbalstīt tieši aktīvākos gidus. Turklāt jaunā sistēma šķiet arī godīgāka pret tiem, kas sniedz padziļinātas ziņas, pievieno jaunas vietas un attēlus.


Pagaidām vēl nav īsti skaidrs, kādus labumus (ja neskaita žetonus) Google piedāvās kā atalgojumu par centību. Iepriekš tika piedāvāts tikt pie 100 GB vietas Google Drive, testēt dažādus jaunumus pirms to nonākšanas atklātībā, pretendēt uz dalību pilnīgi apmaksātā Google 5. līmeņa gidu samitā Kalifornijā utt. Tomēr ir zināms, ka visi, kas līdz šī gada 31. augustam sasniegs vismaz 4. līmeni, saņems Google Play Music trīs mēnešus par velti un 75% atlaidi filmu nomā. Salīdzinājumam – sasniedzot Facebook Editors 50. pakāpi, iespējams tikt pie… t-krekla.